Yerli drone Ape X Arıkovanı’nda rekor fonlama aldı!

0
419
Yerli drone Ape X Arıkovanı rekor fonlama

Arıkovanı’nda rekor kırarak fonlanan yerli drone Ape X Türkiye’de bir rekora imza attı: %391 fon topladı!

Kaan Cevher ve Çağkan Güneri tarafından kurulan Ape Drone Teknolojileri, 2017 yılının Ağustos’undan beri Ape X modeli üzerinde çalışıyordu. Ekibe 3 çocukluk arkadaşını daha katan ikili beş kişilik kadrosuyla ürünü son haline getirdi ve Arıkovanı’nda fonlanma rekoru kırdı.

Yerli drone Ape X Arıkovanı rekor fonlama

Yerli drone Ape X’i kullanmak çok kolay

Ape X, kolay kullanılabilir bir drone olmasıyla dikkat çekiyor ve Mime kumanda bu kolay kullanımı yardımcı oluyor. Hareketlere duyarlı Mime, sadece el hareketlerinizi algılayarak drone hareketlerini yönetiyor. Üzerindeki analog kontrollörü ile de alçalma yükselme ve kendi çevresinde dönme hareketlerini kolayca yapabiliyorsunuz. Kamera Yönetimini de kolayca yapabilmenizi sağlayan iki adet kamera tuşu yer alıyor. Arkasında yer alan tuşu ile de konum koruma(hover) ve GPS teknolojisi ile çalışan eve dönüş fonksiyonlarını yönetebiliyorsunuz.

Yerli drone Ape X Arıkovanı rekor fonlama

Yerli drone, gimbal kamera sabitleyicisi ve 4K kamerasıyla da havada olduğu süre boyunca 30 dakikaya kadar görüntü alışverişine olanak sağlıyor. Açık kaynaklı yazılımı ile istediğiniz şekilde modifiye edebilir ve kendi geliştirdiğiniz modülü drone üzerine ekleyebilirsiniz. Ape X ayrıca Mavic Enterprise‘a rakip çıkarak kurumsal drone çözümleri için de adımlar attı.

Ape X ilk siparişlerini Arçelik ve Turkcell’den aldı

İlk etapta 500 adet ön sipariş alan yerli drone, Temmuz ayı sonuna kadar 1000 adet üretilecek. Arıkovanı kampanyasında 1300 TL fiyat etiketi ile satın alınabilen Ape X, seri üretime geçilmesinden sonra 2 bin 500 TL fiyat etiketi ile satılacak. Kutu içeriğinde ise Ape X Drone, Mime kumanda, FPV kiti, 4k 60 Fps aksiyon kamerası ve 4 bin mAh büyüklüğünde bir batarya olacak. Mağazalarında satışını yapmak için Turkcell ve Arçelik‘ten siparişler alan ürün, FNSS Savunma Sistemleri ile bir anlaşma da yaptı.

Ape X önsiparişleri için Arıkovanı’nı ziyaret edin!