Parrot yeni drone modelini duyuruyor!

1
475
Parrot Drone dronedestek.com

Parrot’ın drone gamına yeni ürün 6 Haziran’da ekleniyor. Nisan ayında yeni drone modelini duyururan Fransız drone üreticisi Parrot, twitter üzerinden; “Geliyor” ve hayatınızın “Yeni bir uçuş deneyimi” şeklinde açıklamalar yaptı.


DJI Mavic Air teaser görüntüsüne benzer bir şekilde reklam çalışmaları yapan Parrot, kısa videoda yalnızca 4 LED ışığı olan yeşil renklerin hakim olduğu bir görüntü paylaştı. Parrot yeni bir amiral gemisi çıkartıyor olabilir.

Parrot drone macerasının kısa tarihi

Parrot, 2010’da Las Vegas’ta tanıtılan Parrot AR.Drone ile insansız hava aracı sektörüne girşini yaptı. Daha sonra Fransız drone üreticisi versiyon 2 ile yoluna devam etti. Kasım 2015’te Parrot, San Francisco’daki lansmanında Parrot Bepop 2‘yi kullanıcılarına tanıttı. Bir yıl sonra, Fransız drone yapımcısı, sabit kanatlı drone Parrot Disco FPV ürününü piyasaya sürdü. Geçen sene Pix4Dcapture‘ın tanıtıldığı dönemde Bebop 2 Power ve Mambo FPV yarış mini drone ile hassas tarım ölçümleri için pazara sunduğu Parrot Bluegrass drone modelini tanıttı. DJI gibi Fransız drone üreticisi de arama kurtarma operasyonlarına yönelik özel bir termal drone olan Bebop-Pro Thermal modelinin tanıtımıyla ticari drone pazarını da hedefleri arasına aldı.

Yeni Parrot drone modeli ne olabilir?

Pek çok kişi yeni Parrot drone modelinin Bepop 2 izinden gideceğini düşünüyor. Parrot, 6 Haziran’da bu soruların cevabını kullanıcılarıyla paylaşacak, Twitter üzerinden Parrot’ı takip etmeyi unutmayın!