Parrot Anafi DJI Mavic Air’ın yeni rakibi oldu!

0
707
Parrot Anafi dronedestek.com

Fransız drone şirketi Parrot bugün en yeni cihazı olan Anafi drone modelini duyurdu. 320 gram ağırlığında kompakt, katlanabilir bir model olan Anafi, şirketin en son amiral gemisi oldu. 500 gram ağırlığındaki Bebop 2 modelinin pek çok açıdan geliştirilmiş bir versiyonu sayılabilecek Anafi, 180 derece eğimli bir gimbal ve 21 megapiksel kameraya sahip, ayrıca 30 fpsde 4K HDR veya 60 fpsde 1080p HDR video kayıt yapıyor.

Parrot Anafi dronedestek.com
Fotoğraf: www.theverge.com

Parrot Anafi 25 dakika uçuş yapabiliyor

Piyasadaki diğer drone modellerinde olduğu gibi takip modları ve hareket algılama sensörlerine sahip. Anafi tek bir batarya ile 25 dakika havada kalıyor. Bataryalar USB-C üzerinden sarj edilebiliyor ve ortalama 1 saatte sarj oluyor. Ayrıca, Anafi sport modunda saatte 53 km hıza ulaşabiliyor.

Parrot Anafi dronedestek.com
Fotoğraf: www.theverge.com

Parrot Anafi FreeFlight 6 uygulaması ile kontrol ediliyor

Drone kontrol yazılımında da yenilikler yapan Parrot, yeni drone modeli Anafi ile birlikte artık FreeFlight 6 yazılımını kullanmaya başlıyor. Yazılım İOS ve Android uygulamasıyla da uyumlu. Parrot Anafi 699 dolardan, 1 Temmuz 2018 tarihinde kullanıcılar tarafından satın alınabilecek.

Ürünün Türkiye piyasasına ne zaman gireceği ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Parrot Anafi’nin en büyük rakibi ise DJI’ın yakın bir süre önce piyasa sürdüğü Mavic Air modeli oldu.

  • Parrot Anafi dronedestek.com
    Fotoğraf: www.theverge.com