4Hawks Raptor SR için yeni bir uçuş testi videosu yayınladı!

0
575
Mesafe arttırıcı ürünleri ile ilgi çeken 4Hawks, yeni bir uçuş testi videosu yayınladı! dronedestek.com drone destek en uzun mesafeli drone mesafe arttırıcı

DJI Light Bridge 2 ve 4Hawks Raptor SR karşılaşmasında kazanan 4Hawks!

Dronelar için mesafe arttırıcı ürünler hazırlayan 4Hawks, DJI’ın Light Bridge 2 uzaktan kumandası ile Mavic Pro için tasarladığı mesafe artırıcı anten 4Hawks RAPTOR SR’ı karşı karşıya getirdiği bir video 4Hawks kullanıcısı Kenny Promech tarafından yayınlandı.

4Hawks Raptor SR Mesafe arttırıcı ürünleri ile ilgi çeken 4Hawks, yeni bir uçuş testi videosu yayınladı! dronedestek.com drone destek en uzun mesafeli drone mesafe arttırıcı
(4Hawks Raptor SR)

Light Bridge 2 ile yapılan uçuş kısa sürdü

1330 metre mesafede ve 204 metre yükseklikte uzaktan kumanda cihazıyla drone arasında bağlantının zayıfladığını belirten “Strong Interferens to Remote Controller. Signal interruption more likely. Fly with caution” uyarısı DJI Go 4 ekranında belirmeye başladı. Birkaç saniye içerisinde de uygulamada tamamen bağlantı koparak “No Image Transmission Signal” uyarısı görüldü. DJI Light Bridge 2, bu test uçuşunda 4Hawks’ın idda ettiği mesafelere henüz yaklaşamadan cihaz ve uzaktan kumanda arasındaki bağlantıyı kaybetti.

4Hawks Raptor SR ile 3 km sınırı geçildi

Raptor SR Antenna modeline sıra geldiğinde, uçuşa 11 GPS sinyali ile başlayan Mavic Pro ilerleyen sürede 19 GPS sinyal bağlantısı ile uçuşuna devam etti. 3235 metre mesafe ve 205 metre yükseklikte uçuşunu sürdüren Mavic Pro “No Image Transmission Signal” uyarısını aldı. 3 km sınırına başarıyla ulaşan test burada sona erdi.

3. deneme RC Mod 4Hawks Raptor SR + Dual 4Watt Booster ile yapıldı!

Drone markaları için mesafe arttırıcıları üreten 4Hawks, Raptor SR’ın yanına bir Dual 4Watt Booster ekleyerek son testine çıkıyor. 3. Testte ise Mavic Pro biraz daha ileri giderek sinyal kesilmeden 5108 metre uzaklıkta ve 174 metre yükseklikte havada süzülüyor ve sinyali kesilmiyor. Videodan anlaşıldığı üzere bu ekipmanlarla daha da ileriye uçulabilir!

4Hawks Raptor SR Mesafe arttırıcı ürünleri ile ilgi çeken 4Hawks, yeni bir uçuş testi videosu yayınladı! dronedestek.com drone destek en uzun mesafeli drone mesafe arttırıcı
(4Hawks Raptor SR testi Kenny Promech tarafından yapıldı)

Şehirde yapılan bu üç testin sinyal kesintilerine uğramasında tabi ki pek çok etken var. Bu testin boş bir arazide yapılması halinde her üç uçuşunda daha uzun mesafeler katedeceği muhtemel.  DJI Light Bridge 2 ve 4Hawks RAPTOR SR karşılaştırmasına ait videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

Mavic Pro ile yapılan bu uçuş testi hakkındaki görüşlerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin!