Mavic Pro 2 için üretilen Sony sensöre ait görüntüler yayınlandı! (sızıntı)

0
413
Mavic Pro 2 için üretilen Sony sensöre ait görüntüler yayınlandı

Mavic Pro 2 hakkında sızıntılar devam ediyor. Termal kamera opsiyonuyla büyük bir avantaj elde edeceği öne sürülen yeni Mavic hakkında farklı senaryolar da dolaşıyor.

New York’ta sabahın erken saatlerinde bir grup drone hayranı Instagram hesaplarının başına geçerek DJI Mavic Pro 2 ile ilgili postlar atmaya başladı. Yeni Mavic Pro sızdırılan görüntülere göre 1/1.7” görüntü sensörü ile son kullacının karşısına çıkacak. OsitaLV’ın açıklamasına göre DJI Mavic Pro 2 test kullanıcılarına geçen hafta gönderildi ve yeni drone modeli test edilmeye başlandı bile.

DJI Mavic Pro 2 daha sessiz ve düşük ışıkta daha kaliteli görüntüler alabiliyor

Mavic Pro 2 için ortaya atılan gelişmeler

  • Mavic Pro 2, 6 farklı noktada engellerden kaçınmasını sağlayan hareket algılayıcı sensörler ile hazırlandı. DJI Mavic Air’ın arkasında bulunan hareket algılayıcı sensörler artık yeni Mavic Pro’da da yer alacak.
  • 35 mm formatında ve 24 mm görüş açısına sahip (field-of-view) bir kamerası olacak.
  • Mavic Pro 2, 12 megapiksel Sony IMX226 CMOS 1/1.7” sensörü sayesinde 10-bit, 4K 60 fps video kayıt özelliği ile geliyor.

Ne yazık ki MAvic Pro 2’nin tahmini çıkış tarihi henüz belirli değil.

 

DJI, Mavic segmentini güçlendiriyor

Eğer sızıntı haberler doğru çıkarsa yeni DJI Mavic Pro II (2) oldukça yenilenmiş ve güçlenmiş bir şekilde kullanıcıların karşısına çıkacak. Görüntü ve video kalitesi ile öne çıkan yeni ürün, 12 megapiksel Sony IMX226 CMOS 1/1.7” sensör Mavic Pro’nun lensi olan Sony IMX377 CMOS 1/2.3” sensörden daha geniş açılarda görüntü alabilecek. Buna ek olarak yeni sensör daha geniş hücreler ile üretildi. Sensör, 1.55 µm (H) × 1.55 µm (V) yerine 1.85 µm (H) × 1.85 µm (V) kullanıyor. Geniş hücreler, daha düşük ışıklarda daha iyi görüntüler elde etmenizi ve dinamik aralıkların artmasını sağlayacak; hem aydınlıktaki hem de gölgede kalan nesnelerin detaylarını rahatlıkla seçebileceksiniz. OsitaLV aynı zamanda STARVIS’ten bahsediyor. STARVIS, Sony tarafından CMOS sensörler için geliştirilmiş bir pixel teknolojisi ve sensörlerin düşük ışıkta görüntü performansını arttırmak amacıyla geliştirildi.

Mavic Pro II (2) değişken diyafram aralıklarıyla geliyor – f/2.8-11

DJI Mavic Pro 2 sızıntı haberlerine göre yeni modelde f/2.8-11 değerine sahip değişken diyafram aralıkları kullanılıyor. Mavic Pro’da sadece shutter hızlarını değiştirme ve değişen ışık koşullarında ISO değerlerini ayarlama özelliği var.

Mavic Pro 2 için üretilen Sony sensöre ait görüntüler yayınlandı dronedestek.com

Engellere karşı daha fazla algılama sensörü

Mavic Pro’nun sadece 2 yöne karşı engel algılama sensörü var, ileri ve alt. Eğer sızıntı haberler doğruysa yeni Mavic Pro 6 yönde engel algılayıcı sensöre sahip olacak.

Yeni Mavic Pro 2 tasarımı

OstiaLV’ın paylaştığı görüntüler üzerinden yola çıkarsak yeni nesil Mavic tam olarak ilk ürün ile aynı tasarıma sahip. Bu durum DJI’ın segmentlere ayırdığı hobi ürünlerinde Apple gibi bir yol izleyeceğine ışık tutuyor.