Kırıkkale Belediyesi drone ile ilaçlama yapmaya başladı!

0
447
Kırıkkale Belediyesi drone ile ilaçlama yapmaya başladı!

Kırıkkale Belediyesine bağlı Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarımsal alanları ilaçlama ve gübrelemede kullanılan DJI Agras ile vektör ilaçlaması yapmaya başladı.

DJI Agras MG-1 uygun ilacı, yeterli dozda ve uygun bir şekilde dağıtmak için ideal bir drone modelidir. DJI Agras MG-1 3D ilaçlama teknolojisi ile yerden ilaçlamadan 60 defa hızlı bir şekilde işlemi tamamlayabilmektedir.

dronedestek Kırıkkale Belediyesi drone ile ilaçlama yapmaya başladı!

Kırıkkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ilaçlama ekipleri bu yeni drone ilaçlama teknolojisine hızla ayak uydurarak çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Drone ilaçlama ekipleri aldıkları eğitim ile ilaçlamanın daha verimli bir şekilde yapılması için bilgilendirildi. Artık drone kullanılarak vektörlerin üreme ve barınma alanı olarak nitelendirilen rögar, mazgal, tünel ve menfez gibi kapalı alanlarda periyodik olarak ilaçlama yapılıyor. Bu uygulamayla karasinek, ivez gibi vektörlerin üremesinin önüne geçilmeye çalışılıyor.
Belediye Başkan Yardımcısı Mutlu Erol Bakır, “Uzman ekipler tarafından verilen eğitimin ardından ilaçlama personelimiz sınava girdiler ve sınavdan başarı ile geçtiler. İlaçlama ekipleri tam donanımlı olarak hizmet veriyor” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Agras mg-1 fiyatı

Zirai drone fiyatları ne yazık ki henüz ucuz olarak nitelendirilemiyor. Agras MG-1 fiyat araştırması sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise ürünü yedek bataryaları olmadan kullanmanız halinde zorluk çekebilirsiniz. Aşağıda Agras özelliklerinden biraz daha bahsedeceğim.

DJI Agras otonom uçuşlar ile kolay ilaçlama ve gübreleme yapıyor

Aktif pervane sistemleri sayesinde Agras MG-1, 10kg likit ilaç taşımaktadır (böcek ilacı ve gübre dahil. DJI Agras MG-1, 4.000-6000 metrekarelik alanlar için idealdir. Akıllı uçuş teknolojilerine sahip olan Agras üç farklı uçuş modu “Smart Mode”, “Manuel Mode” ve “Manuel Plus Mode” arazide ve çeşitli görevlere göre kullanılabilir. DJI Agras MG-1’in tasarımı Y-Tip katlanabilir gövedeye sahiptir, kolayca katlayabilir, aracınıza ya da depolama alanınızda muhafaza edebilirsiniz.

dronedestek Kırıkkale Belediyesi drone ile ilaçlama yapmaya başladı!

DJI Agras Teknik Özellikleri

  • Toplam Ağırlık: 8.8 kg.
  • Standart uçuş ağırlığı: 22.5 kg.
  • Hovering süresi: 22.5 kg ağırlığı 10 dakika taşır.
  • Yük: 10 kg kadar likit, gübre ve ilaç taşır.
  • Likit tank kapasitesi: 10 litre.
  • 4000-6000 metrekare alanı 10 dakikada ilaçlar, yerden ilaçlamadan 40-60 defa daha hızlıdır.