Dünyanın ilk 3030 sertifikalı drone modeli Intel Falcon 8+ AUVSI Xponential’da tanıtıldı!

0
386
Intel Falcon 8+ drone modeli dronedestek.com

Intel Falcon 8+ yeni güncellemeleriyle AUVSI Xponential’da tanıtıldı!

Gerçekleşen AUVSI Xponential fuarında, Intel endüstriyel çözümler için tasarladığı Falcon 8 modeline yazılım ve donanımsal güncellemeler getirerek Falcon 8+ drone modelini tanıttı. Yeni uçuş planları, ek yük kapasitesi ve engel algılama sensörleri sayesinde Falcon 8+, işlem kabileyetinin yanı sıra daha fazla veri üreterek endüstriyel çözümler için doğru analizlerin yapılabilmesine olanak tanıyacak.
Bazı yenilikleri şimdiden açıklanan yeni drone modeli, Intel Mission Control yazılımı, 3 farklı taşıma seçeneği, engel algılayıcı sensörler, Intel Insight Platformu ve dünyanın ilk 3030 sertifikalı drone modelini ve çözümlerini iş dünyasına sundu.

Intel Falcon 8+ drone modeli dronedestek.com

Intel Falcon 8+ Drone Modelinin Öne Çıkan Özellikleri

Intel Mission Control Software

Endüstriyel drone çözümleri için geliştirilen yazılım; uçuş planlama, proje yönetimi ve veri işleme yazılımı, iş akışı verimliliğini artırmak ve ticari görevler için drone uçuşlarının otomasyonunu geliştirmek için tasarlandı. Intel Mission Control, Intel Falcon 8+ drone operatörleri için ticari ölçümleme, haritalama ve araştırma-inceleme görevleri için 2D ve 3D uçuş planları oluşturmasına olanak sağlıyor.

Uçuş Planları Nasıl Yapılır

Uçuş planlaması gelişmiş ön ayarlı haritalama modlarıyla otomatikleştirilir. Uçuş güvenliği ve uyumluluğunu desteklemek için birden fazla hava sahası bilgisi katmanı entegre edilmiştir. Otomatik uçuş öncesi, güvenlik ve sistem kontrolleri görev gerçekleştirilmeden önce uçuş planını doğrulamaya yardımcı olur. Görev tamamlandıktan sonra, yazılım toplanan verilerin hızlı bir önizlemesini sağlar, böylece drone pilotları kontrol edip doğrulayabilir ve tek tek görüntülerin kalitesini 3B formatında kontrol edebilir ve denetleyebilir. Intel Mission Control Yazılımı şu anda beta test aşamasındadır.

Üç Yeni Payload

Araştırma-inceleme, haritalama ve haritalama uygulamaları için gerçek renk (real colour), time-stamped ve coğrafi referanslı görüntüler sunar.

Intel Falcon 8+ drone modeli dronedestek.com

Engel Algılama

Intel Imaging ve Intel Dual Imaging üzerindeki engellerden kaçınma özelliği, Intel Falcon 8+ modelinin potansiyel engelleri veya tehlikeleri tespit etmesini ve önlenmesini sağlar. Drone ile yapılan denetimler sırasında bir engelden kaçınmak için, engel ile arasındaki mesafeyi tespit eder, farklı bir rota çizer ya da engele çarpmadan uçuş rotasını yeniden hesaplayabilir.

UL 3030 sertifikası

Dünyanın ilk UL 3030 sertifikasına sahip drone modeli olan Intel Falcon 8+, UL 3030 sertifikası sayesinde bataryaların, şarj cihazlarının ve diğer parçalarının elektriksel güvenlik korumasını garanti eder ve elektrik çarpmasına, darbe sonrasında alev almasına, ısıya, yangına karşı korur.

Intel Insight Platformu

İlk olarak Eylül 2017’de duyurulan Intel Insight Platformu henüz bazı stratejik kurumsal müşterilere dağıtıldı. Intel Insight Platformu, müşterilerin ticari drone sistemlerinin endüstriyel çözümler üretmesi üzerine topladığı zengin verileri depolamasına, paylaşmasına ve yönetmesine olanak sağlayan, bulut tabanlı bir dijital varlık yönetim sistemidir.

Intel Drone Takımı’nın başındaki isim Anil Nanduri; “Dünyanın en önemli teknoloji fuarlarından biri olan Xponential’ta yeni bir Intel drone teknolojisini duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz. Artık şirketler, tedarikçi, donanım ve yazılım ihtiyaçları için bildikleri ve güvendikleri bir markaya ihtiyaç duyuyor. Şirketler varlıklarıyla ilgili kritik bilgileri kontrol etmek ve elde ettikleri analiz sonucunda kendileri için daha fazla araç sağlayarak ilgili konularda anlaşılabilir kararlar alabilirler.” şeklinde bir konuşma yaptı.