Drone şemsiye kısa bir süre sonra hayatımıza girebilir!

0
732
drone şemsiye dronedestek.com

Drone şemsiye geliyor

Drone kullanım alanları genişlerken bazı çılgın projeler de ortaya çıkıyor. Japon şirketi Asahi‘den yeni nesil şemsiye tasarımı en çılgın drone projeleri arasında yer alabilir.

Drone şemsiyesi Free Parasol adını aldı

Free Parasol olarak adlandırılan bu drone şemsiyesi için yayınlanan ilk videoyu aşağıda izleyebilirsiniz. Burada bir DJI Mavic Pro drone modelinin üst kısmında yer alan serbest bölgeye yerleştirilmiş olan tutamaç bir şemsiye sizi yağmurdan korumak için hazır, ancak bunu büyük bir gürültü ile yapacak. Başınızın üstünde bu sesi tolere etmek ise pek olası değil malesef.

Asahi, pervaneler ve yerleşik diğer drone ürünleriyle uyumlu olan Free Parasol versiyonunda da çalıştıklarını söylüyor. Şirket bu üründe yapay zekayı kullanmayı planlıyor ve böylece drone başınızın hareketlerini izleyebilir ve gölge ve yağmurdan koruma sağlamaya devam edebilir. Sora News 24’e göre Asahi Power Services, Free Parasol’u 2019’da piyasaya satışa sunmayı planlıyor. Yaklaşık 275 dolares olan ve yaklaşık bir saatlik uçuş süresine sahip olması beklenen ürün için golf sahaları gibi özel mülkleri olan müşteriler hedefleniyor.

Şirket aynı zamanda drone şemşiyesinin su geçirmez bir versiyonu üzerinde de çalışıyorlar ancak yağmurlu ve muhtemelen rüzgarlı bir günde ne kadar yararlı olacağını merak konusu.

Kaynak: DroneDJ