DJI ve Axon ulusal güvenlik için bir araya geldi!

0
283
DJI ve Axon

DJI ve Axon bir araya gelerek Axon Air adlı bir programı duyurdu. Axon Air, İHA’ların doğrudan polis, jandarma gibi güvenlik güçlerine özel tanımlanmış video özellikli, web ağı üzerinden kurgulanan, güvenlik güçlerinin doğrudan drone alımı yapabileceği bir sistem. Özel radyo frekansı kanallarıyla arama-kurtarma, terörle mücadele ve lokal güvenlik güçleri için en uygun insansız hava araçlarını temin etmek amacıyla bir araya gelen DJI ve Axon, doğrudan merkezi kuvvetlere özel hizmet etmek bir araya geldi.

DJI Matrice 210 DJI ve Axon dronedestek.com

Program sayesinde Axon Air, polis ve kolluk kuvvetleri için Axon’un bağlı olduğu veri ağına ve Evidence.com hizmetlerine erişim sağlayabilecek. DJI ve Axon başlangıç olarak Profesyonel/Enterprise segmentinde yer alan Matrice 210 modelinin yanı sıra alternatif olarak daha ucuz drone modeli olan Phantom 4 Pro’yu da satışa sunacak.

DJI ve Axon doğrudan güvenlik güçlerine hizmet edecek

DJI ve Axon ortaklığı her iki taraf için de oldukça faydalı bir birliktelik ifade ediyor. Dronlar güvenlik güçleri, sivil arama kuruluşları gibi kurumlar arasında oldukça yaygın kullanıma sahip ve görevleri açısından faydalı bir araç olarak görünüyor. Axon’un, Seattle ve Scottsdale merkezindeki polis teşkilatına ve diğer yasa uygulayıcı kurumlara yüksek teknoloji ürünleri temin eden bir şirket olması ve bir donanım tedarikçisi olarak polis örgütleriyle olan mevcut bağları (polis memurları için taskörler ve vücut kameraları yapıyor) göze alındığında, DJI dronlarını da bu ağ yardımıyla temin edeceği düşünüldüğünde oldukça başarılı bir işbirliğinin ortaya çıkacağı söz konusu.

Axon Air programı duyuruldu ancak Axon ve DJI’ın arasında drone alımları için ne gibi anlaşma olduğu açıklanmadı. Ayrıntılı bilgiler Axon’un web sitesinde ilerleyen süreçte yayınlanabilir. Yakın zamanda DJI, Microsoft ile bir araya gelerek SDK geliştirme süreçlerini hızlandırmayı planladıklarını duyurmuştu.

Kaynak: Verge