DJI Mavic 2 Pro ve DJI Mavic 2 Pro Zoom İngiltere’de duyuruldu!

0
774
DJI Mavic 2 Pro dronedestek.com

Drone almak isteyen herkes birkaç dakikalığına dursun ve bu yazıyı okusun: DJI Mavic 2 İngiltere açıklarında görüldü!

Çinli drone üreticisi DJI’ın ünlü satış kanalı Argos aracılığıyla katlanabilir drone modeli Mavic Pro’nun iki yeni versiyonunu kullanıcıların beğenisine sundu: DJI Mavic 2 Pro ve optik zoomlu drone modeli Mavic 2 Pro Zoom. Hobi grubu drone modelleri arasında yer alan Mavic Pro’nun yeni versiyonu hakkında termal görüntüleme özellikleriyle endüstriyel drone çözümleri için de kullanılabileceği dedikodularına rağmen uzun süredir kesin olarak bir bilgiye ulaşamayan drone fanatikleri, bu yeni iki Mavic Pro modeliyle oldukça şaşırmış şaşırmış durumda.

DJI Mavic 2 Pro dronedestek.com

DJI Mavic 2 Pro’nun 1 inç kamera sensörü ve DJI Mavic 2 Zoom’un 24-48mm zoom lensli var. “Dolly Zoom” özelliğiyle de Parrot Anafi ile benzerlikler taşıyor. Yeni DJI Mavic 2 tanıtım aktiviteleri 18 Temmuz’da Amerika, New York’ta “Büyük Resmi Gör” adlı özel bir etkinlikte başlatılması planlandı, ancak bu durum net olmayan nedenlerle ertelendi. DJI’nın uzun süredir merakla beklenen Mavic Pro modellerinin artık bir İngiliz perakendecisinin kataloğunda yer alması resmi lansmanın daha fazla beklenmeyeceğinin en büyük habercisi.

DJI Mavic 2 Pro İngiltere katologlarına girdi

Katalogdaki liste yeni katlanabilir drone hakkında bazı ayrıntılar veriyor. “Mavic 2, 1080p video ve 8 km’ye kadar (5 mil) uçuş menziline sahpi, bunun yanı sıra azami 20m/s hıza (45mph) kadar ulaşabiliyor. Özelliklerine göre küçük ama güçlü bir drone olduğu ortada. Kompakt boyutu ve 31 dakikalık maksimum uçuş süresine sahip olan Mavic Pro 2 modelleri, DJI’nın en gelişmiş uçan kameralarından biri oluyor. APAS ve Active Track 2.0 ile algılanan çok yönlü engel tanıma yazılımı ile güven veriyor. Dolly Zoom da DJI Mavic 2 Zoom drone modelinin yeni özellikleri arasında yer alıyor.”

DJI Mavic 2 Pro dronedestek.com

DJI Mavic 2 Pro iki farklı drone ile geliyor

  • 1-inç CMOS sensörlü DJI Mavic 2 Pro Hasselblad kamera
  • 2x optik zoomlu DJI Mavic 2 Zoom (24mm – 48mm)

Bunun yanı sıra yeni DJI Mavic 2 özellikleri şunlar olacak:

  • Orijinal Mavic Pro için 45mph vs 40 mph bir üst hız
  • Orijinal Mavic Pro için 31 dakikalık uçuş süresi vs. 27 dakika
  • 5 km’ye kadar 1080p OcuSync video yayını
  • APAS ile algılanan çok yönlü engel
  • Active Track 2.0
  • Dolly Zoom (sadece zoom sürümü için)

DJI Mavic 2 Pro dronedestek.com

Kaynak: DroneDJ